אגו, בועז-גבאי, משרד עורכי דין
Ego Boaz Gabay law Office
התקשרו עכשיו
09-7722258

רשלנות בלידה

תפקידם של עורכי דין בתחום הרשלנות הרפואית הוא לתת מענה משפטי ללקוחות במקרים בהם כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך הלידה נגרם נזק רפואי לאם או לעובר.

תפקידו של עורך דין ברשלנות רפואית הוא לבדוק את המקרה בעיניים משפטיות ולנהל את כל ההליך המשפטי מהגשת התביעה ועד לקבלת הפיצוי הכספי.

שלב ראשון ועיקרי בתהליך בדיקת תיק ברשלנות רפואית בלידה, הוא התייעצות עם מומחה רפואי בתחום ההיריון והלידה, אשר תפקידו לקבוע אם אכן התרחשה רשלנות רפואית ולאמוד את הנזק שנגרם לעובר בעקבות זאת. במידה והמומחה הרפואי ימצא, כי אכן נגרם נזק לעובר כתוצאה מרשלנות רפואית, אז הוא יכתוב חוות דעת רפואית אשר קובעת את הרשלנות הרפואית והנזק. עורך הדין יצרף לכתב התביעה את חוות הדעת ויסתמך עליה במהלך כתיבת כתב התביעה.

חשוב לציין, כי בתיקי רשלנות רפואית לעיתים יש צורך במספר חוות דעת.

מה נחשב לרשלנות רפואית?

ראשית קיימת השאלה – כיצד מוגדרת רשלנות רפואית? " לפי הספר" מדובר במתן שירות רפואי תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה אשר גרמה למטופל נזק, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו".

במילים פשוטות מדובר בטיפול רפואי שניתן תוך חריגה מן הכללים הרפואיים המקובלים.

כאמור, רק רופא מומחה יוכל לקבוע אם מדובר ברשלנות רפואית. עם זאת, כדי לקבל מושג כללי על מה יכול להיחשב כרשלנות רפואית, נציג זאת בעזרת כמה דוגמאות:

לעתים מתרחשת רשלנות בלידה במהלך מתן זריקת אפידורל. במצב תקין, זריקת האפידורל נועדה לסייע ליולדת במהלך הלידה, להקל על חבלי הלידה ולאפשר לה לעבור אותה בדרך קלה יותר. רשלנות רפואית עשויה להתרחש כאשר הזריקה מתבצעת באופן בלתי מיומן או כאשר מתקבלת החלטה לבצע את זריקת האפידורל כשמצבה הבריאותי של היולדת אינו מאפשר זאת. 

רשלנות בלידה עלולה להתקיים כאשר נעשה שימוש בלתי זהיר במכשיר המיועד לסייע במהלך הלידה (כמו מלקחיים), או כאשר הרופא מחליט החלטה שגויה בנוגע לאופן ביצוע הלידה. 

כרשלנות תיחשב גם פעולה רפואית או טיפול רפואי המבוצעים ללא הסכמת היולדת, שכן החוק דורש את הסכמתה מדעת של היולדת לפני ביצוע פעולה רפואית כלשהי, וזאת לאחר שנמסרו לה כל הפרטים הרפואיים.

רשלנות רפואית בלידה יכולה להתרחש כאשר העובר נמצא במצוקה והצוות הרפואי לא פועל על מנת לחלץ אותו בזמן, על מנת שלא יגרם לו נזק מוחי.

כיצד פועלים מומחים במקרה של רשלנות בלידה?

יולדת שחושדת שנגרם לוולד נזק רפואי כתוצאה מרשלנות רפואית צריכה לפנות לאחד מעורכי הדין המתמחים ברשלנות רפואית ולקבל מהם ייעוץ משפטי. עורך הדין יוכל לסייע לה בקבלת פיצויים ולקבוע האם הגשת התביעה כדאית מבחינה כלכלית, תוך היוועצות בגורמים רפואיים מומחים. 

לסיכום, במקרה בו אתם סבורים שהמקרה שלכם הוא מקרה של רשלנות רפואית בלידה וזאת משום פרע כתפיים, לידת ואקום, מצב בו הילד לוקה בשיתוק מוחין, התמודדות לא נכונה עם לידה מוקדמת ומצבים נוספים, יש לפנות מידית אל עורך דין מנוסה המתמחה בתביעות מסוג רשלנות רפואית.

יש לכם שאלות נוספות? מעוניינים שנבחן את המקרה שלכם? 

התקשרו וצוות אגו, בועז-גבאי, משרד עורכי דין ישמח לספק לכם ייעוץ משפטי. 

ניתן להשיג אותנו בטלפון 09-7722258 

או השאירו את הפרטים שלכם באתר האינטרנט שלנו ואנחנו נחזור אליכם בהקדם

רשלנות בלידה

לקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים הבאים:
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל