אגו, בועז-גבאי, משרד עורכי דין
Ego Boaz Gabay law Office
התקשרו עכשיו
09-7722258

רשלנות רפואית עורכי דין

רשלנות רפואית היא חוויה בלתי נעימה שעלולה לגרום למטופל נזק לצמיתות. במצבים שבהם חושב המטופל, כי נגרמה לו רשלנות רפואית, עורכי דין הם הכתובת לעזרה ולסיוע משפטי. עורך הדין בוחן כל מקרה לגופו, ואם העניין משתלם כלכלית עבור הלקוח, הוא מגיש כתב תביעה לבית המשפט.

רשלנות רפואית עורכי דין – מהלך העבודה

בפגישה הראשונה ישמע עורך הדין את הסיפור ויעיין בחומר הרפואי, ולאחר מכן תידרשו לחתום על מסמכי התקשרות.

עורך הדין יאסוף את הרשומות הרפואיות מן המוסדות הרפואיים ולאחר מכן יפנה להתייעצות עם מומחה רפואי רלוונטי.

למעשה, המומחה הוא שקובע אם הצוות הרפואי התרשל בטיפול והאם בעקבות זאת נגרם נזק למטופל.

בשפה המקצועית אנחנו קוראים לזה חריגה מהפרקטיקה הרפואית המקובלת.

במידה והמומחה יחליט כי אכן הצוות הרפואי התרשל ובשל כך נגרם נזק למטופל, אז הוא יכתוב את חוות דעתו וינמק אותה בעזרת ספרות רפואית.

בשלב זה עורך הדין יכתוב את כתב התביעה ויפרט בו את השתלשלות האירועים, יתמוך את טענותיו בדבר ההתרשלות והנזק שנגרם לתובע, יצרף את הנספחים הרלוונטיים מן הרשומות הרפואיות, כמו גם את חוות הדעת של המומחה הרפואי ויגיש את התביעה לבית המשפט המתאים.

מה היא רשלנות רפואית?

ראשית קיימת השאלה – כיצד מוגדרת רשלנות רפואית? " לפי הספר" מדובר במתן שירות רפואי תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה אשר גרמה למטופל נזק, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו".

במילים פשוטות מדובר בטיפול רפואי שניתן תוך חריגה מן הכללים הרפואיים המקובלים.

רשלנות רפואית יכולה להתבטא באופנים שונים. דוגמאות לסוגיות שבהן מתעסקים עורכי דין יכולות לבוא למשל מתחום הדימות, כלומר כאשר נעשו צילומים כמו CT או MRI לצורך אבחון רפואי מקיף. רשלנות רפואית תיחשב, לדוגמה, אם הרופא המטפל איחר בהפניית החולה לבדיקת הדימות ובכך נוצרה החמרה במצבו. דוגמה נוספת היא פיענוח שגוי של הבדיקה עקב רשלנות רפואית. עורכי הדין יבחנו במקרה זה אם מדובר ברשלנות מצד הרופא, אשר גרמה לאיחור במתן טיפול. עורכי הדין יוכלו גם לבדוק, לאחר התייעצות עם מומחים בתחום, אם בדיקת הדימות נעשתה באופן בלתי מקצועי.

לקבל עזרה נוספת – פנו אלינו

אם אתם חוששים שנגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית, אתם מוזמנים להשאיר הודעה באתר או להתקשר אלינו. אנו נוכל לסייע לכם לקבל פיצויים עבור מגוון פעולות רפואיות שלא נעשו כהלכה, תוך התייעצות עם טובי המומחים בתחום הרפואה.

רשלנות רפואית עורכי דין

 

לקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים הבאים:
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל