אגו, בועז-גבאי, משרד עורכי דין
Ego Boaz Gabay law Office
התקשרו עכשיו
09-7722258

רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה

ניתוח לקיצור קיבה מקטין את נפח הקיבה ומאפשר ירידה במשקל. הליך זה מיועד לאנשים הנמצאים בעודף משקל משמעותי מאוד, אשר אינם מצליחים לרזות בדרכים אחרות. לצד ניתוחים רבים המסתיימים בהצלחה, ישנם גם מקרים של רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה, על כך במאמר שלפניכם.

החלטה על ביצוע הניתוח

בבואו של הרופא להחליט האם המטופל הנו מועמד מתאים לניתוח, עליו לבצע בדיקות שונות כדי לעמוד על מצבו בריאותי, לברר את ההיסטוריה הרפואית שלו והאם קיימים גורמי סיכון משמעותיים אשר יכולים לפגוע בהצלחת הניתוח. יתרה מזאת, במקרים רבים יש לבצע אף הערכה פסיכולוגית/פסיכיאטרית של המטופל על מנת לוודא כי הוא מוכן מבחינה מנטלית להשלכות של הניתוח ובראשן שינוי דרסטי ביכולת לאכול בשל הקטנה נפח הקיבה, תופעות לוואי עד להסתגלות הגוף וכיו"ב. החלטה על ביצוע הניתוח כאשר המועמד איננו מתאים יכולה להוות מקרה של רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה. תרחיש זה יכול לקרות הן בשל אי ביצועו של הבירור הנדרש כמפורט לעיל בדבר התאמתו של המטופל לניתוח, או התעלמות מממצאים המעידים על אי התאמה לניתוח.

רשלנות בביצוע הניתוח

חלק ניכר מן המקרים של רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה, מתרחשים בשלב בחירת שיטת הניתוח, בשלב ההרדמה או בניתוח עצמו:

  1. בחירה לא נכונה בשיטת הניתוח: ישנן 4 שיטות שונות לביצוע הניתוח ועל המנתח לבחור את השיטה המתאימה על פי נתוני המטופל. בחירה בשיטה לא נכונה עלולה לגרום לנזק למטופל שהיה נמנע לו היה הניתוח מבוצע בהליך המתאים.
  2. רשלנות בהרדמה: מתן מינון לא נכון של חומר ההרדמה או שימוש בחומר הרדמה שהמטופל רגיש אליו, עלולים לגרום לנזק חמור למטופל.
  3. ביצוע הניתוח באופן רשלני: ניתוח לקיצור קיבה כולל פעולות כירורגיות רבות. על מנת שהניתוח יסתיים בהצלחה, על המנתח להיות מיומן דיו ולבצע את החתכים בצורה מדויקת כדי למנוע פגיעה באיברים סמוכים לקיבה.

ניהול מעקב רפואי רשלני

תפקידו של המנתח אינו מסתיים בתום הניתוח, אלא עליו לערוך מעקב רפואי אחר מצבו של המטופל. זאת כדי לוודא כי לא התרחש סיבוך כלשהו מן הניתוח וכי המטופל מחלים כהלכה. אם ישנה בעיה כלשהי, המעקב הרפואי יאפשר לאבחן אותה במועד ולטפל בה. למשל, לעיתים מתפתחת דלקת בחלל הבטן לאחר הניתוח, נוצר זיהום הדורש טיפול וכיו"ב. מנתח אשר אינו מנהל מעקב רפואי כנדרש אחר המנותח, עלול לגרום לאי אבחון או אבחון מאוחר של בעיות אלו או אחרות ולגרום למטופל נזקים חמורים מאוד.

לקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הפרטים הבאים:
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל